Miniexpozícia bridlice bude najbližšie prístupná verejnosti v nedeľu 28.7.2024 od 15.00 hod.
KTO SME
A AKÉ SÚ NAŠE CIELE
stanovy spolku - TU
dodatok č.1 - TU
výbor spolku
prijatie za člena Združenia baníckych spolkov a cechov Slovenska, 6.september 2007
ocenenia členov spolku
STAŇ SA ČLENOM
NÁŠHO SPOLKU!

PLÁN ČINNOSTI NA ROK
2024
VÝROČNÁ SPRÁVA ZA ROK
2014 2015 2016 2017
2018 2019 2020 2021
2022 2023
OBECNÝ A SPOLKOVÝ SPRAVODAJ
z histórie
recenzia
ocenenie z roku 2005
ocenenie z roku 2007
archív čísiel a príloh (48)
SPOLKOVÝ SPRAVODAJ
vydané čísla (7)
ČASOPIS O BANÍCTVE
A BANSKO-HISTORICKOM DEDIČSTVE
čo a kedy sa písalo v tomto časopise o ťažbe a spracovaní marianskej bridlice od roku 2009. Všetky príspevky sú vo formáte PDF, môžete si ich stiahnuť alebo len prečítať.

PROPAGAČNÉ MATERIÁLY
"Veľká kniha o marianskej bridlici"
turistická známka No.666
turistická známka No.919
turistické nálepky
pečiatka bridlicovej štôlne
pohľadnice
plagáty, skladačky
prezentácie
ostatné
PRÍSPEVKY NAŠICH ČLENOV A PARTNEROV
informácie o prezentácií spolku a jeho aktivít v médiách (odkazy na tlačové správy a novinky publikované na iných serveroch a pod.).
VIANOČNÉ A NOVOROČNÉ POZDRAVY 2022-2024 OD NAŠICH PARTNEROV, PRIATEĽOV, KAMARÁTOV A SYMPATIZANTOV
kliknite - TU.
KALENDÁR
 
< Júl 2024 >
 
 Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
MONTANREVUE
časopis o baníctve na Slovensku a bansko-historickom dedičstve
ZÁUJEMCOVIA
o predplatné kliknite
ZÁUJEMCOVIA
o predplatné kliknite
Naše TOP akcie - Výstavy húb 2005-2023 - »» úvodná stránka
Výstavy húb 2005-2023

   História výstavy húb v Marianke je pomerne krátka, ale za svoju existenciu je známa na celom Slovensku a aj v susednom Česku.
    Áno, výstava húb v Marianke sa stala neoddeliteľnou súčasťou kalendára mykologických akcií na Slovensku a presiahla hranice našej obce. Dokladuje to každoročne vysoká návštevnosť, spojená s účasťou významných mykologických odborníkov zo Slovenska a našich priateľov z Ratíškovíc, Česká republika.

Vznik výstavy
   S myšlienkou organizovania každoročnej výstavy húb v Marianke prišiel začiatkom roku 2005 predseda spolku, doc. Ján Sand, ktorý sa roky venuje mykológii, je členom mykologickej spoločnosti pri SNM v Bratislave a pravidelne sa zúčastňuje hubárskych poradní organizovaných v SNM v Bratislave.
   Od III. ročníka je súčasťou výstavy sprievodná akcia, ktorá po obsahovej stránke je venovaná zaujímavostiam prírody, okolia a histórii našej obce. Mimoriadny ohlas medzi návštevníkmi mala sprievodná akcia pri výstave v roku 2010, na ktorej bolo prezentovaných viac ako 80 (!) vzoriek minerálov a hornín všetkých banských regíónov Slovenska na trase Slovenskej banskej cesty. Sprievodnú akciu od VII. ročníka vrátane, organizujeme s našimi priateľmi zo Spolku pre montánny výskum.
   Poznámka: V roku 2020 z dôvodu pandemických opatrení bola výstava ZRUŠENÁ.

XVIII. výstava
7. október 2023, Polyfunkčné centrum - spoločenská sála, Školská ul.
(pri obecnom úrade), Marianka

Huba výstavy: zubček teplomilný (Climacodon pulcherrimus), vzácny, nejedlý
Počet vystavených druhov húb: 133
Sprievodné akcie: hubárske puzzle, súťaž v určovaní húb, detská bádateľňa, výstava pamätných stúh zo stretnutí banských miest a obcí Slovenska a Českej republiky, ktoré postupne získal spolok ako účastník na týchto najvýznamnejších celoštátnych baníckych podujatiach.
VÝHERCOVIA VEDOMOSTNEJ SÚŤAŽE V URČOVANÍ DRUHOV HÚB! Matúš Beňo, Michal Magula a Anna Šimová.
XVII. výstava
22. október 2022, Polyfunkčné centrum - spoločenská sála, Školská ul.
(pri obecnom úrade), Marianka

Huba výstavy: náramovka cisárska (Catathelasma imperiale), jedlá, vzácna
Počet vystavených druhov húb: 176
Sprievodné akcie: výstava "Svet marianskej bridlice", výstava/výber z výtvarných prác detí "Svet permoníkov očami detí" a "Minerály-poklady Zeme", výstava kreslených vtipov o hubách a hubároch, výstava makrofotografií húb od Radoslava Bednára
VÝHERCOVIA VEDOMOSTNEJ SÚŤAŽE V URČOVANÍ DRUHOV HÚB! Z celkového počtu 25 odovzdaných súťažných lístkov vyžrebované 4 ceny. Výhercovia: Marta Sentpetery, Michal Magula, Katarína Hubková a Janka Gartnerová. Výhercovia pre prevzatie cien boli kontaktovaní e-mailom. VÝHERCOM BLAHOŽELÁME!
XVI. výstava
16. október 2021, Polyfunkčné centrum - spoločenská sála, Školská ul.
(pri obecnom úrade), Marianka

Huba výstavy: čírovka zelenkastá (Tricholoma equestre)
Počet vystavených druhov húb: 163
Sprievodné akcie: prezentácia Geoparku Malé Karpaty, hubárske puzzle, hubárska bádateľňa, súťaž v určovaní druhov húb a hubárska poradňa.
VÝHERCOVIA VEDOMOSTNEJ SÚŤAŽE V URČOVANÍ DRUHOV HÚB! Na verejnom žrebovaní výhercov boli z celkového počtu 17 odovzdaných súťažných lístkov vyžrebované 3 ceny, knihy Tajný život húb – fascinujúce divy utajeného sveta, ktoré vyhrali Jana Beňadiková (Vysoká pri Morave), Pavlína Froncová (Bratislava) a Silvia Magulová (Marianka). VÝHERCOM BLAHOŽELÁME!
10. október 2020 - pôvodne plánovaný termín
z dôvodu pandemických opatrení bola výstava ZRUŠENÁ.
XV. výstava
19. október 2019, Polyfunkčné centrum - spoločenská sála, Školská ul.
(pri obecnom úrade), Marianka

Huba výstavy: Hríb žltý, (Boletus junquileuss)
Počet vystavených druhov húb: 185
Sprievodné akcie: výstava minerálov a hornín Malých Karpát, predaj montanistickej literatúry, premietanie filmov časozbernou kamerou, vedomostná súťaž v určovaní druhov húb o ceny, hubárska poradňa.
VÝHERCOVIA VEDOMOSTNEJ SÚŤAŽE V URČOVANÍ DRUHOV HÚB! O 17.oo hod. sa konalo verejné žrebovanie výhercov. Z celkového počtu 18 odovzdaných súťažných lístkov bolo vyžrebovaých 6 cien, ktoré venovali: Ján Červenka a Mykologický kroužek z Ratíškovic (ČR). Výherca 1. ceny Zora Janíčková - pexeso, výherca 2. ceny Jana Michalíková - pexeso, výherca 3. ceny Viola Belková - pexeso, výherca 4. ceny Bei Marie Corral, 5. ceny Adriana Keszegh a 6. ceny Zuzana Osuská - Praktický sprievodca o hubách. VÝHERCOM BLAHOŽELÁME!
XIV. výstava
6. október 2018, Polyfunkčné centrum - spoločenská sála, Školská ul.
(pri obecnom úrade), Marianka

Huba výstavy: Vejárovec obrovský, (Meripilus giganteus)
Počet vystavených druhov húb: 171
Sprievodné akcie: prezentácia a predaj výrobkov z bridlice, montanistickej literatúry, premietanie dokumentárneho filmu "Putovanie za marianskou bridlicou", vedomostná súťaž v určovaní druhov húb o ceny, hubárska poradňa.
VÝHERCOVIA VEDOMOSTNEJ SÚŤAŽE V URČOVANÍ DRUHOV HÚB! O 17.oo hod. sa konalo verejné žrebovanie výhercov. Z celkového počtu 17 odovzdaných súťažných lístkov boli vyžrebované 3 ceny, ktoré venovali: Ján Červenka, Jozef Kráľ a Crela s.r.o. Výherca 1. ceny Sofia Hrubá - kniha, magnetka, podšálka, výherca 2. ceny Ľudovít Okon - brožúrka o hubách, podšálka, magnetka a výherca 3. ceny Miroslav Zibrín - brožúrka o hubách, magnetka. VÝHERCOM BLAHOŽELÁME!
XIII. výstava
23. september 2017, Polyfunkčné centrum - spoločenská sála, Školská ul. (pri obecnom úrade), Marianka
Huba výstavy: kyjak uťatý, (Clavariadelphus truncatus)
Počet vystavených druhov húb: 205
Sprievodné akcie: výstava "Minerály a horniny Marianky a Malých Karpát", výstava karikatúr Drahomíra Ďurišku s hubárskou tématikou, predaj literatúry a výrobkov z bridlice, vedomostná súťaž v určovaní druhov húb o ceny, hubárska poradňa.
VÝHERCOVIA VEDOMOSTNEJ SÚŤAŽE V URČOVANÍ DRUHOV HÚB! O 17.oo hod. sa konalo verejné žrebovanie výhercov. Z celkového počtu 31 odovzdaných súťažných lístkov boli vyžrebovaných 5 cien. Výhercovia: p. Pavol Hos, Marianka - vreckový atlas húb, p. Martina Zibrínová, Marianka - Malá kuchárka pre hubárov, p. Martin Labai, Bratislava - Zbierame huby., p. Rebeca Mózová, Marianka Podšálky z bridlice a magnetka (sponzorský dar f. Crela s.r.o. Bratislava) a p. Miroslav Zibrín, Bratislava - podšálka (sponzorský dar f. Crela s.r.o. Bratislava. VÝHERCOM BLAHOŽELÁME!
XII. výstava
17. september 2016, Polyfunkčné centrum - spoločenská sála, Školská ul. (pri obecnom úrade), Marianka
Huba výstavy: kališník hnedooranžový, (Omphalotus olearius), jedovatý !
Počet vystavených druhov húb: 174
Sprievodné akcie: výstava "Bridlicová písacia tabuľka - školský zošit žiaka v druhej polovici XIX. storočia" - pozrite si krátke video - kliknite TU, predaj montanistickej literatúry a výrobkov z bridlice, vedomostná súťaž v určovaní druhov húb o ceny, hubárska poradňa.
VÝHERCOVIA VEDOMOSTNEJ SÚŤAŽE V URČOVANÍ DRUHOV HÚB! O 17.oo hod. sa konalo verejné žrebovanie výhercov. Z celkového počtu 25 odovzdaných súťažných lístkov boli vyžrebované 3 ceny. Výhercovia: p.Kohútová, Bratislava - vreckový atlas húb s hubárskym nožíkom, p.Rybianska, Marianka - vreckový atlas húb, p.Tkáč, Bratislava - vreckový atlas húb.. Každému výhercovi darovala f. Crela s.r.o. Bratislava bridlicový výrobok - dekupáž na bridlici. VÝHERCOM BLAHOŽELÁME!
XI. výstava
5. september 2015, Polyfunkčné centrum - spoločenská sála, Školská ul. (pri obecnom úrade), Marianka
Huba výstavy:vatovec obrovský, Langermannia gigantea, jedlý

Počet vystavených druhov húb: 131
Sprievodné akcie výstavy: Bridlica včera a dnes, použitie, výrobky..., vedomostná súťaž v určovaní húb, turistická známka a turistické vizitky, originálne bridlicové školské tabuľky, ponuka montanistickej literatúry a časopisov, hubárska poradňa. Pripravili: Jozef Kráľ, Spolok Permon Marianka a Peter Ondrus, Spolok pre montánny výskum Bratislava.
VÝHERCOVIA VEDOMOSTNEJ SÚŤAŽE V URČOVANÍ DRUHOV HÚB! O 17.oo hod. sa konalo verejné žrebovanie výhercov. Z celkového počtu 31 odovzdaných súťažných lístkov bolo vyžrebovaných 5 cien. Výhercovia: E. Radačovská - vreckový atlas húb, M. Magula - hubársky nožík, D. Liška - miniatlas húb, B. Ivčič - srdce z bridlice, R. Čuvanová - podložka z bridlice s čajovou sviečkou. VÝHERCOM BLAHOŽELÁME!
X. výstava
20. september 2014, Polyfunkčné centrum - spoločenská sála, Školská ul. (pri obecnom úrade), Marianka
Huba výstavy: pavučinovec zavalitý, Cortinarius praestans, jedlý

Počet vystavených druhov húb: 241
Sprievodné akcie výstavy: vedomostná súťaž v určovaní húb, ukážka fosílií z Malých Karpát, detský kútik, hubárska poradňa. Pripravili: Jozef Kráľ, Spolok Permon Marianka a Spolok pre montánny výskum Bratislava.
VÝHERCOVIA VEDOMOSTNEJ SÚŤAŽE V URČOVANÍ DRUHOV HÚB!
O 17.oo hod. sa konalo verejné žrebovanie výhercov. Z celkového počtu 39 odovzdaných súťažných lístkov bolo vyžrebovaných 6 cien. Výhercovia: B. Kráľ - vreckový atlas húb, E. Lisická - hubársky nožík, T. Sýkorová - miniatlas húb, J. Kreheľ - plagát, J. Merkelová, D. Vrbatová - časopis Poľovníctvo a rybárstvo s prílohou o hubách. VÝHERCOM BLAHOŽELÁME!
IX. výstava
14. september 2013, Mariatálske lahôdko-potraviny, Školská ul. (pri obecnom úrade), Marianka
Huba výstavy: hríbovník jelšový, Gyrodon lividus

Počet vystavených druhov húb: 180
Sprievodná akcia výstavy: "Zlato" - ukážky vzoriek zlata zo slovenských a zahraničných lokalít, fotografie a ďalšie zaujímavosti. Pripravili: Spolok Permon Marianka a Spolok pre montánny výskum Bratislava.
Zhodnotenie výstavy: Ján Červenka - tu.
VIII. výstava
15. september 2012, Exercičný dom v Marianskom údolí, Marianka
Huba výstavy: hríb smrekový (Boletus edulis)

Počet vystavených druhov húb: 135 - zoznam TU
Sprievodná akcia výstavy: minivzorky minerálov a hornín, banícke artefakty, montanistická literatúra a časopisy. Pripravili: Spolok Permon Marianka a Spolok pre montánny výskum Bratislava.
Zhodnotenie sprievodnej akcie výstavy: Mgr.Peter Ondrus, Spolok pre montánny výskum - tu.
VII. výstava
10. september 2011, Spoločenský dom v Marianke
Huba výstavy: sírovec obyčajný (Laetiporus sulphureus)

Počet vystavených druhov húb:112
Sprievodná akcia výstavy: Staré banské diela v Malých Karpatoch v 3D fotografiách, vzorky minerálov a hornín a banícke artefakty, expozícia vzoriek mastenca. Pripravili: Spolok Permon Marianka a Spolok pre montánny výskum Bratislava.
huba výstavy VI. výstava
4. september 2010, Spoločenský dom v Marianke
Huba výstavy: muchotrávka šiškovitá (Amanita strobiliformis)

Počet vystavených druhov húb: 214
Sprievodná akcia výstavy: Minerály a horniny banských regiónov Slovenska na trase Slovenskej banskej cesty, z exponátov baníckych spolkov a cechov Slovenska, pripravili p.Jozef Kráľ a Mgr.Roman Lehotský.
huba výstavy V. výstava
12. september 2009, Spoločenský dom v Marianke
Huba výstavy: mrežovka Archerova (Clathurs archeri)

    Prítomnými mykologickými odborníkmi bola za hubu výstavy vybraná mrežovka Archerova (Clathurs archeri), ktorá sa do Európy dostala z Austrálie a je rozšírená hlavne na severe Slovenska.
Pripravil: Jozef Kráľ
Počet vystavených druhov húb: 205
Sprievodná akcia výstavy: 51 reprodukcií dobových pohľadníc obce Marianka zo zbierky člena nášho spolku, Ing. Pavla Murányiho a 4 historické mapy zo zbierky p. Jozefa Kráľa.
huba výstavy IV. výstava
13. september 2008, Spoločenský dom v Marianke
Huba výstavy: žezlovka srnková (Cordyceps ophioglossoides),

    Za hubu tohto ročníka výstavy sme zvolili žezlovku srnkovú (Cordyceps ophioglossoides) nájdenú v Marianke, čím sme chceli ukázať, aké vzácnosti skrývajú okolité lesy. Neskôr k nej pribudli aj plodnice z Rače, čo svedčí o tom, že teraz sa tejto hube darí.
Pripravil: Ján Červenka
Počet vystavených druhov húb: 174
Sprievodná akcia výstavy: Minerály a horniny Malých Karpát zo zbierky p. Jiřího Vitáloša, Malokarpatský banícky spolok v Pezinku
Komentár k výstave: Mariatál č.5/2008, str.8-9 - ...kliknite
huba výstavy III. výstava
25. september 2007, Reštaurácia Pútnický mlyn v Marianke
Huba výstavy: brezovník dubový (Piptoporus quercinus),

    Hubou tohtoročnej výstavy po čechratci zavalitom a sliziaku ružovom sa tento rok stal brezovník dubový (Piptoporus quercinus), prinesený z Kuchyne, zriedkavá huba rastúca prevažne na starých pňoch dubov.
Pripravil: Ján Sand
Počet vystavených druhov húb: 105
Sprievodná akcia výstavy: Minerály a horniny z okolia Marianky zo zbierky p.Jozefa Kráľa z Marianky
Komentár k výstave: Mariatál č.5/2007, str.4-5 - ...kliknite
huba výstavy II. výstava
16. september 2006, Spoločenský dom v Marianke
Huba výstavy: sliziak ružový (Gomphidius roseus)

    Huba patrí medzi 52 najvzácnejších druhov slovenskej mykoflóry! U nás ho možno nájsť najmä na Záhorí. Zaujímavosťou je , že často rastie v spoločnosti masliaka kravského Suillus bovinus, čo potvrdzuje aj záber na úvodnej stránke tohto čísla Mariatálu. Tak, ako sa na víťaza sluší, huba bola umiestnená na samostatnom stole.
Pripravil: Ján Sand
Počet vystavených druhov húb: 151
Komentár k výstave: Mariatál č.5/2006, str.6-7 - ...kliknite
huba výstavy I. výstava
1. október 2005, Spoločenský dom v Marianke
Huba výstavy: čechratec zavalitý (Leucooaxillus tricolor)

   Medzi najzaujímavejšie druhy prezentované na I. výstave húb v Marianke patril nepochybne čechratec zavalitý (Leucopaxillus tricolor). Výskyt tejto huby sa donedávna udával len z okolia Lábu, Malaciek a Jakubova, ale ako som zistil už v lete roku 2002, rastie aj v okolí Marianky. Vtedy sa mi podarilo nájsť jednu plodnicu takmer celú zahrabanú v dubovom a bukovom lístí, čo je pre tento čechratec charakteristické. Oveľa väčší exemplár, z toho istého miesta, sa mi podarilo nájsť tento rok a jedná sa práve o spomínanú vystavenú plodnicu.
   Čechratec zavalitý poznajú mnohí návštevníci bratislavského trhoviska pod názvom "záhorácky biuý dubák, skalický dubák, prip. lupák", no pre svoj zriedkavejší výskyt z trhovísk úplne vymizol. Zdá sa však, že v lesoch v okolí Marianky sa mu stále darí.
Pripravil: Ján Červenka
Počet vystavených druhov húb: 120
Komentár k výstave: Mariatál č.5/2005, str.9 - ...kliknite
Copyright 2011 © Jozef Kráľ All rights reserved.
Louis Vuitton Bazar, Tenisky Louis Vuitton, Louis Vuitton Internetový Obchod Slovensko, Tenisky Louis Vuitton Kanye West, Longchamp Bratislava, Longchamp Le Pliage Wallet, Peňaženka Louis Vuitton Panska, Louis Vuitton Taška Cez Plece, Michael Kors Kabelky Sk, Louis Vuitton Okuliare Panske Original, Longchamp Sale, Tenisky Louis Vuitton Shop, Taška Louis Vuitton, Vuitton Kabelky Original, Michael Kors Kabelky Heureka, Longchamps Kabelky, Louis Vuitton Wikipedia Sk, Longchamp Praha, Louis Vuitton Topanky.Sk, Kabelka Louis Vuitton Lacno, Lv Kabelky Lacne, Tenisky Louis Vuitton Cervene, Louis Vuitton Slovakia, Okuliare Louis Vuitton Damske, Lv Kabelky Predaj, Louis Vuitton Taska Na Psa, Michael Kors Penazenky Cena, Louis Vuitton Taška Cena, Lv Kabelky Original, Louis Vuitton Okuliare Shop, Michael Kors Parndorf, Michael Kors Kabelky Fake, Louis Vuitton Shop, Kabelka Vuitton Mimibazar, Lv Kabelky Cez Plece, Longchamp Le Pliage Online, Louis Vuitton Kabelka Sunrise, Michael Kors Kabelky Cena, Louis Vuitton Kabelky Lacne, Okuliare Louis Vuitton Lacno, Lv Kabelky Na Predaj, Tenisky Louis Vuitton E Shop, Louis Vuitton Taska Ara, Kabelka Louis Vuitton Inzercia, Michael Kors Kabelky Predaj, Louis Vuitton Bazar, Vuitton Online Shop, Michael Kors Bratislava, Longchamp Kabelky Le Pliage, Louis Vuitton Neverfull Price, Lv Kabelky Najlacnejsie, Louis Vuitton Penazenky, Michael Kors Penazenky Bazar, Louis Vuitton Kabelky Fake, Michael Kors Kabelky Eshop, Kabelky Louis Vuitton Kupit, Peňaženka Louis Vuitton Mimibazar, Okuliare Louis Vuitton Replica, Longchamp Kabelky, Longchamp Sk, Louis Vuitton Obchod Slovensko, Michael Kors Kabelka Heureka, Louis Vuitton Predajne Slovensko, Louis Vuitton Eshop, Louis Vuitton Kabelka Original, Louis Vuitton Pásky, Okuliare Louis Vuitton Original, Louis Vuitton Neverfull Azure, Lv Okuliare, Louis Vuitton Pásek Cena, Louis Vuitton Kabelka Fake, Louis Vuitton Kabelka Damier, Kabelka Louis Vuitton Alma, Louis Vuitton Tasky, Michael Kors Kabelka Sk, Longchamp Le Pliage Buy Online, Vuitton Kabelka, Louis Vuitton Kabelky Original Cena, Michael Kors Kabelka Mimibazar, Longchamp Paris, Louis Vuitton Shop Slovakia, Kabelky Longchamp Beltissimo, Louis Vuitton Topanky, Louis Vuitton Kabelka Bazar, Louis Vuitton Topanky Panske Na Predaj, Michael Kors Kabelky Parndorf, Luis Vuitton.Sk, Louis Vuitton Obchod Sk, Louis Vuitton Neverfull, Kabelka Louis Vuitton Original, Tenisky Louis Vuitton 2011, Michael Kors Kabelka Hamilton, Louis Vuitton Kabelka Lacno, Louis Vuitton Slnecne Okuliare, Louis Vuitton Online Shop Slovakia, Louis Vuitton Kabelka Cez Plece, Longchamp Kabelky Cena, Lv Kataster, Kabelky Louis Vuitton Lacne, Michael Kors Kabelka Original, Longchamp Bag, Louis Vuitton Tenisky, Longchamp Kabelky Eshop, Louis Vuitton Taska Panska, Louis Vuitton Sk Shop, Lv Shop, Okuliare Louis Vuitton Panske, Longchamp Sac Pliage, Louis Vuitton Slovensko, Slnecne Okuliare Louis Vuitton Millionaire, Kabelka Louis Vuitton Ženské Kabelky, Kabelka Louis Vuitton, Kabelka Louis Vuitton Predaj, Michael Kors Kabelka Lacno, Penazenky Louis Vuitton Original, Louis Vuitton Okuliare Fake, Tenisky Louis Vuitton Rytmus, Kabelka Louis Vuitton Multicolor, Louis Vuitton Okuliare, Kabelka Louis Vuitton Original Cena, Lv Kabelky Lacno, Louis Vuitton Okuliare Lacno, Louis Vuitton Kabelka Alma, Kabelky Louis Vuitton Ceny, Kabelka Louis Vuitton Sunrise, Louis Vuitton Kabelka Ruzova, Vuitton Bags, Kabelky Louis Vuitton E-shop, Louis Vuitton Okuliare Rytmus, Peňaženky Louis Vuitton Mimibazar, Louis Vuitton Okuliare Eshop, Vuitton Kabelka Cena, Lv Kabelky Lacno Na Predaj, Vuitton Kabelky Cena, Louis Vuitton Kabelky Online Shop, Longchamp Le Pliage, Longchamp Online Shop, Longchamp Le Pliage Online Shop, Kabelky Louis Vuitton, Penazenky Louis Vuitton, Louis Vuitton Taška Cez Rameno, Louis Vuitton Shop Slovensko, Tenisky Louis Vuitton Sk, Michael Kors Penazenky, Michael Kors Kabelka Predam, Michael Kors Kabelky Bratislava, Louis Vuitton Kabelky Bazar, Michael Kors Peňaženka, Michael Kors Handbags, Okuliare Louis Vuitton, Longchamp Le Pliage Eshop, Michael Kors Sk, Kabelka Louis Vuitton-cena, Louis Vuitton Tenisky Sk, Kabelka Louis Vuitton Alma Vernis, Louis Vuitton Topanky Damske, Kabelky Louis Vuitton Lacno, Lv Kabelky Cena, Kabelka Louis Vuitton Mimibazar, Longchamp Kabelky Prodej, Kabelky Louis Vuitton Na Predaj, Michael Kors Outlet, Louis Vuitton Shop Sk, Michael Kors Kabelky, Kabelky Louis Vuitton Bazar, Louis Vuitton Bazos.Sk, Michael Kors Kabelky Bazar, Longchamp Kabelka Cena, Louis Vuitton Okuliare Original, Louis Vuitton Kabelka, Michael Kors Kabelka Cena, Louis Vuitton Taška Pánská, Longchamp Makeup Bag, Michael Kors Kabelka Bazar, Louis Vuitton Topanky Damske Cena, Louis Vuitton Topanky Original, Longchamp Slovakia, Louis Vuitton Taška Na Notebook, Tenisky Louis Vuitton Damske, Tenisky Louis Vuitton Cena, Michael Kors Slovakia, Okuliare Louis Vuitton Evidence, Louis Vuitton Okuliare Damske, Kabelka Louis Vuitton Neverfull, Kabelky Louis Vuitton Original, Slnecne Okuliare Louis Vuitton Fake, Longchamp Le Pliage Cena, Louis Vuitton Kabelka Na Predaj, Louis Vuitton Kabelky, Michael Kors Kabelky Slovensko, Okuliare Louis Vuitton Unisex, Louis Vuitton Kabelky Mimibazar, Michael Kors Bags Sale, Louis Vuitton Kabelky Fejky, Louis Vuitton Shoes, Louis Vuitton Shop Outlet, Longchamp Bags Online, Louis Vuitton Topanky Bazar, Kabelka Louis Vuitton Sunrise Foxtail, Kabelky Louis Vuitton Za Velkoobchodne Ceny, Michael Kors Slovensko, Louis Vuitton Online Shop Slovensko, Louis Vuitton Praha, Peňaženka Louis Vuitton Original, Lv Penazenky, Kabelka Louis Vuitton Cez Plece, Michael Kors Kabelka, Louis Vuitton Fake Sk, Vuitton Kabelky, Longchamp Le Pliage Medium, Louis Vuitton Neverfull Cena, Longchamp Kabelky Bratislava, Longchamp Le Pliage Travel Bag, Longchamp Le Pliage Price, Louis Vuitton Topanky Ceny, Louis Vuitton Kabelky Original, Louis Vuitton Kabelka S Chvostom, Louis Vuitton Topanky Panske, Michael Kors Bazar, Longchamp Bags, Louis Vuitton Neverfull Monogram, Louis Vuitton Kabelky Eshop, Longchamp Wien, Louis Vuitton Pásek, Lv Kabelky, Longchamp Kabelky Praha, Michael Kors Bags